טיפול בחרדות CBT

תוכן עניינים

מהי חרדה

חרדה היא תגובת חירום טבעית של הגוף, המתעוררת עם חשיפה למצבי סכנה המוכרים fright,flight,fight (שלושת ה F). תפקידה לשריין את מנגנוני הגוף להתמודדות עם סכנות שונות. אך אנשים הסובלים מהפרעת חרדה מתמשכת, חשים חרדה בלתי מוסברת, שאינה נטועה במציאות, שלא ניתן להשתחרר ממנה והיא משתקת.
חרדה כזו פוגעת בתפקוד היומיומי, גורמת סבל רב ואף מלווה בתופעות פיזיולוגיות קשות, כמו סחרחורת, הזעה, דופק מואץ, קוצר נשימה ועוד.
טיפול בחרדה באמצעות טכניקות טיפול מתקדמות מעולם הטיפול הקוגניטיבי - התנהגותי ומעולם הטיפול הרגשי יכולות לעזור לכם להשיב לעצמכם את השליטה בחיים ולעזור לכם לשפר את איכות החיים לאין ערוך. צרו קשר למידע נוסף!

חרדה טיפול

גישות שונות של טיפול בחרדה

הגישה המקובלת למתן טיפול בחרדה היא הגישה הפסיכולוגית המסורתית, או הגישה התרופתית הפסיכיאטרית. בשני המקרים מדובר על טיפול ארוך טווח, אשר מידת היעילות שלו משתנה וגם איכות התוצאות שלו תלויה בגורמים רבים.

מנגד, קיימות גישות נוספות, בעלות יעילות מדעית מוכחת, כלים יעילים לחיי היום יום, אשר מציעות גם תהליכי טיפול קצרי טווח, עם תוצאות מהירות לטווח ארוך.

טיפול משולב התנהגותי - קוגניטיבי - רגשי בהפרעת חרדה

לפי גישת הטיפול הרגשי הממוקד, חרדה נובעת ממקורות רגשיים לא מודעים. טיפול בחרדה בשיטת  EFT מאפשר להתקרב למקורות הרגשיים הללו באופן מכיל ועדין, תוך שיתוף המטופל בתהליך הטיפולי, כדי להראות למטופל כי החרדה היא רק סימפטום למצב עמוק יותר. 

כך קל יותר להבין  מהם הטריגרים הגורמים לחרדה ולמעשה, לטפל במצב החרדה מהשורש, באופן יעיל לטווח ארוך. הגישה הרגשית של טיפולי EFT, מאפשרת למטופלים להכיר ברגשות העמוקים שגרמו לחרדה מלכתחילה ולפנות מקום לרגשות חדשים, אדפטיביים, המאפשרים שחרור והקלה, לצד התמודדות טובה יותר עם מצבים מעוררי חרדה.

שיטת EFT בשילוב טיפול קוגניטיבי התנהגותי מציעה מעטפת מלאה ושלמה של כלים, אותם המטופל מקבל כדי להתמודד בחיי היומיום במצבים אמיתיים, עם תופעת החרדה. 

טיפול בחרדה מאפשר למטופל להתמודד עם חרדה על ידי אימוץ דרכי חשיבה אפקטיביות, שמגבירות את תחושת השליטה העצמית, מפחיתות את החשש מפני התקפי חרדה וכך גם מצמצמות את היתכנות ההתקפים.

שילוב שיטות טיפול מתקדמות מאפשר למטופל לזהות את הרגשות ואת המחשבות המובילות למצבי חרדה ומעניקה לו במקביל כלים להתמודד איתם ביעילות. בקליניקה של רינת ונטורה, טיפול בחרדה מיושם באמצעות שילוב שתי הטכניקות, בהתאם לצרכי המטופל, רצונותיו, יעדי הטיפול אשר נקבעו יחד עם המטופל והיכולות של המטופל.

טיפל בחרדה li cbt

טיפול בחרדה עם רינת ונטורה

טיפול בחרדה הוא אפשרי, הוא אמיתי והוא בהישג ידכם! צרו קשר למידע נוסף ותיאום פגישה!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!