טיפול בפאניקה

תוכן עניינים

טיפול בהתקפי פאניקה

הפרעת פאניקה היא אפיזודה של פחד ואימה אשר משולבים בה אלמנטים פיזיולוגיים וקוגניטיביים במהלכה האדם חווה גל עוצמתי של חרדה OUT OF THE BLUE - ללא גורם רציונלי.
מחשבות נלוות : " משהו נורא עומד לקרות לי " , " אני עומד לקבל התקף לב " , " אני עומד למות ".
טיפול בהפרעת פאניקה בקליניקה של רינת ונטורה מבוסס על טכניקות טיפול מתקדמות, מעולם הטיפול הקוגניטיבי והרגשי, שיש להן השפעה יעילה מוכחת על מצבי פאניקה.
אם גם אתם רוצים להפסיק לסבול ולחזור לחייך - צרו קשר!

טיפול בהתקפי פאניקה

מה ההבדל בין פאניקה לבין חרדה?

חרדה - דאגה לגבי מה שיקרה בעתיד ( לרוב מתמקדת ברגשות ) 

פאניקה - דאגה לגבי מה שקורה עכשיו ( לרוב מתמקדת בתחושות הפיזיות )

למרות התסמינים הקשים, התקפי חרדה לרוב חולפים מעצמם לאחר מספר רגעים.

לעומת זאת,  פאניקה מאופיינת בתחושות גופניות שאדם חווה במהלך ההתקף כגון עילפון , איבוד שליטה , חוסר שפיות. על פי דיוויד הריסון בארלו - פסיכולוג אמריקאי - התקף פאניקה הוא פחד שנוצר מתחושה גופנית ספציפית וכן פחד להיראות מוזר ושונה (להישפט ).

להפסיק את הסבל עם טיפול בפאניקה.

כאשר אנו מבינים מהם הטריגרים אשר עלולים להביא לאפיזודה של התקף אנו לומדים כיצד לווסת ולענות על המחשבות הלא רציונליות. טיפול קוגניטיבי הוא מוכח מחקרית ומדעית כיעיל ביותר להורדת סימפטומים של חרדה והתקפי פאניקה 

שילוב נכון של שתי הטכניקות הללו, על ידי מטפלת מנוסה, מאפשר גישה רכה ומכילה אל המקור להפרעה, אל הגורמים שהביאו למצב ולאחר מכן טיפול בתסמינים ובגורמים, כדי להחזיר את המטופל לחיים נורמליים, מספקים ורגועים.

טיפול בהתקפי חרדה ופאניקה

טיפול בפאניקה עם טכניקות משולבות

שיטת EFT מסייעת להתמודד עם פאניקה מתוך התפיסה כי הרגשות הן מערכות אדפטיביות (סתגלניות, שיש בהן תועלת) המיועדות לעזור לאדם לשרוד ולשגשג. פחד למשל, מיועד לעזור לגוף להתמודד עם מצבי סכנה על ידי שחרור אדרנלין ותגובות נוספות שתפקידן להכין את הגוף לפעילות מגננה.
המטרה של טיפול EFT במקרה של טיפול בפאניקה, היא לעזור למטופל לפתח מודעות לתחושות הפיזיולוגיות המתלוות למצב ולקבל אותן, כדי ללמוד כיצד לווסת תגובות אוטומטיות, שאינן מועילות (לא אדפטיביות), לפנות מקום להפעלת רגשות אחרים, אדפטיביים יותר.

שילוב של טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעת פאניקה הוא טיפול קצר מועד, שמטרתו לספק כלים מעשיים להתמודדות עם התקפי חרדה ועם הרגשות הקשים העולים לאורך תקופת ההפרעה. הטיפול מאפשר לנהל את המחשבות והתחושות הפיזיולוגיות האלה, לשלוט בהן ולהפחית אותן משמעותית, כדי לחיות חיים טובים יותר, עם יכולת מלאה להגשים מטרות ויעדים.

טיפול בפאניקה אצל רינת ונטורה מותאם אישית לכל מטופל, נבנה בהדרגה לפי האופי, הצרכים והיכולות של כל מטופל, כדי לתת פתרון מקיף להתמודדות עם הפרעת פאניקה.

רינת ונטורה מטפלת LI CBT בפאניקה

הפרעת פאניקה אולי יכולה להשתלט לכם על החיים, אבל אתם יכולים לקחת את השליטה בחזרה, בעזרת טיפול בפאניקה על ידי מטפלת מקצועית, בעלת ניסיון והכשרה בתחומים המתאימים ביותר לטיפול בסוג זה של הפרעה. בואו לקחת בחזרה את השליטה בחיים שלכם - צרו קשר!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!