טיפול בחוסר ביטחון עצמי

תוכן עניינים

חוסר ביטחון עצמי טיפול

ביטחון עצמי הוא תחושת היכולת של האדם - האמונה כי הוא מסוגל וראוי.
מסוגל וראוי למצוא זוגיות, מסוגל וראוי להיות מקובל בחברה, מסוגל וראוי למצוא עבודה מתגמלת ומתאימה, מסוגל וראוי לקבל יחס של כבוד, חיבה ואהבה מהסביבה ועוד.
כאשר אדם סובל ממצב של חוסר ביטחון עצמי, הוא עשוי לחוות מצוקה נפשית, תחושת נחיתות וחוסר סיפוק - בעוצמות גבוהות ומתסכלות מאוד.
לכן, טיפול בחוסר ביטחון עצמי נחשב אחד מהנושאים החשובים בהם ניתן לגעת באמצעות סוגים שונים של טיפולים. טיפול בחוסר ביטחון עצמי בקליניקה של רינת ונטורה מיושם על ידי שילוב של טכניקות טיפול מתקדמות מעולם הפסיכולוגיה הקוגניטיבית והטיפול הרגשי, לקבלת תוצאה אפקטיבית ומהירה - לטווח ארוך. צרו קשר ובואו לשפר את איכות החיים שלכם!

טיפול בחוסר ביטחון

איך יודעים אם אתם צריכים טיפול בחוסר ביטחון עצמי?

ביטחון עצמי נמוך בא לידי ביטוי בדרכים שונות. אם אתם חווים חלק מהמאפיינים המופיעים מטה, סביר להניח כי טיפול בחוסר ביטחון עצמי יכול לעזור לכם:

  • מתן משקל גדול לאנשים אחרים - מה הם חושבים עליכם, איך למצוא חן, איך לגרום לאחרים לחשוב עליכם דברים טובים, גם אם זה אומר לוותר על מי שאתם באמת.
  • קושי בקבלת החלטות - נטיה שלא לסמוך על שיקול הדעת של עצמכם והעדפה לתת למישהו אחר לבחור בשבילכם.
  • ביקורת עצמית קשה לצד הלקאה עצמית - אימוץ עיוותי חשיבה פוגעניים כלפי עצמכם, חשיבה סלקטיבית על כל הסיבות "המצדיקות" את חוסר האמון שלכם בעצמכם או חוסר החיבה של אנשים מסוימים אליכם.
  • נטיה קיצונית לשים את טובת האחר על פני טובתכם האישית מתוך מחשבה כנועה ולא אדפטיבית. הזדהות עם משפטים כמו "לא מגיע לי", אני לא מספיק טוב", עדיף לי לוותר" וכן הלאה.
  • נפגעים בקלות מביקורת של אחרים, לוקחים ללב כל עלבון, תחושה של שבריריות.
  • נטייה להימנע ממצבים שבהם אתם עלולים לחוות פגיעה ודחייה, כמו דייטים, ראיונות עבודה ואפילו יציאה לשופינג.

טיפול בחוסר ביטחון עצמי בקליניקה של רינת ונטורה

טיפול בקליניקה של רינת ונטורה משלב טכניקות טיפול עוצמתיות ויעילות לצורך טיפול בהיבטים שונים של חוסר ביטחון עצמי:

טכניקת EFT מאפשרת פירוק לגורמים של המצב, בצורה עדינה, מכילה ונעימה, לצורך גילוי הגורמים והמניעים של המצב הנוכחי. באמצעות הטכניקה הייחודית, ניתן לבצע "שטיפה" של המערכת האנרגטית, ניקוי החסימות הגורמות לחוסר ביטחון עצמי ופינוי מקום לתחושות חדשות, כמו רוגע, שחרור ותחושת מסוגלות נעימה ומעצימה.

ניתן ורצוי לשלב טיפול קוגניטיבי התנהגותי במצבי ביטחון עצמי נמוך, אשר עוסק בשינוי דפוסי חשיבה מזיקים, או לא יעילים, אשר מעצימים את הקושי.

בהמשך הטיפול, לומדים כיצד לאמץ דרכי חשיבה אדפטיביות יותר, מעצימות ומאזנות, המחזקות את היכולת התפקודית, את האמון ביכולת העצמית, את התחושה שאתם ראויים ומסוגלים.

טיפול קוניטיבי התנהגותי בחוסר ביטחון עצמי

שיפור ביטחון עצמי עם רינת ונטורה

טיפול בחוסר ביטחון עצמי מיועד להזכיר לכם שאתם מסוגלים - מסוגלים לשלוט בחיים שלכם, מסוגלים להגיע להישגים שתמיד רציתם. אבל לא פחות חשוב - להזכיר לכם שאתם ראויים. שמגיע לכם להרגיש טוב, לחיות טוב ולהנות מהחיים. מוכנים להתחיל לחיות כמו שתמיד רציתם? צרו קשר!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!