טיפול EFT

תוכן עניינים

טיפול EFT

אנחנו בני האדם ישות אנרגטית - מגיבה לתדרים אנרגטיים.

כל דבר שאנחנו חווים הוא תדר אנרגטי. הגוף הפיזי שלנו מתרגם תדרים אלה לתחושות, כדי שנוכל להבין את עולמנו. שלושת הרבדים שעלינו לעבד עוברים דרך הרגשות שלנו במישור הפיזיולוגי ובאמצעות מערכת האמונות. 

למה שיטת EFT עובדת?

נתחיל ונאמר שהיא שיטה מוכחת מחקרית - היא משלבת טפיחות / טאפינג אקופונקטורה - מתורת הרפואה הסינית (ללא מחטים) - אשר משחררות חסמים ומביאות לאיזון כלל מערכות הגוף, לצד שימוש בפסיכולוגיה מערבית, שימוש באמירות חיוביות וקבלה כדי להגיע למודעות, למיקוד וכדי להגיע ל "שחרור רגשי", "שחרור כאב פיזי".

EFT משלבת גם תהליכים קוגניטיביים וגם תהליכים פיזיים, בזכותם היא נחשבת כיום אחת השיטות המצליחות בתחום.

היא מאפשרות למטופל להיות המטפל של עצמו ברגעי חרדה ובהשגת ויסות רגשי בכל רגע נתון.

שחרור רגשי - EMOTIONAL FREEDOM TECHNIC 

השיטה יעילה מאוד , קלה, פשוטה ומהירה. זמן לימוד ותרגול קצר מאפשר למטופל להרגיש בשינוי כבר בהתחלה עם רמת הצלחה גבוהה מאוד. המטופל יוצא לדרך חדשה ללא תלות מתמדת במטפל.

טיפול EFT

טיפול EFT - מטרות מרכזיות

טיפול EFT הוא טיפול ממוקד רגשות (EMOTIONAL FREEDOM TECHNIC).

הטיפול מתבצע מתוך הנחה כי רגשות הם משאב הכרחי ומרכזי בתפקוד האנושי. לכן חשוב להקשיב להם, לקבל אותם ולעבוד איתם בצורה ישירה, לאורך הטיפול. זאת בניגוד לנטייה המקובלת אצל אנשים רבים - להדחיק, לזלזל, או לנסות להתעלם מהרגשות. למעשה, רגשות קשורים באופן הדוק וישיר לצרכים הבסיסיים של האדם. תפקידם להפעיל תגובה יעילה להתרחשויות שונות סביבנו, כדי להבטיח שהצרכים שלנו יקבלו מענה.

למשל כאשר מישהו עובר את הגבול שלנו, התגובה הטבעית היא כעס, שמטרתו להניע אותנו להתקומם, למחות ולהגן על הגבולות. אנשים שלא יודעים כיצד להכיל ולנהל את הכעס שלהם, עלולים להגיב בתוקפנות יתר, או לחילופין - להימנע מעימותים, מהצבת גבולות בריאה ואסרטיבית. שתי הדרכים הללו לא מאוזנות והן גורמות לסבל בטווח הארוך. טיפול EFT מציע דרך חדשנית וייחודית להתמודד עם קשיים רגשיים שונים. 

במהלך טיפול EFT, המטופלים לומדים לקבל את הרגשות שלהם. להתבונן ברגשות ולהבין את המשמעות שלהם כדי לפעול מתוך תיאום עם הרגש, אך גם מתוך ויסות עצמי, המאפשר הקשבה טובה יותר ובחירה מדויקת יותר של דרכי פעולה נכונות. טיפול EFT מאפשר גם זיהוי של רגשות לא אדפטיביים -  ואמונות שאינן משרתות אותנו יותר, רגשות קשים כמו אשמה, חרדה, פחד, כעס בלתי מוסבר, בושה ועוד. רגשות אלה לרוב מתקיימים בגלל חוויות חיים טראומטיות והם יכולים ללוות את האדם במשך תקופות ארוכות, כאשר הם גורמים לו סבל וכאב. 

במהלך טיפול EFT ניתן לזהות את מקור הרגשות הללו, כדי להכיל ולקבל אותם ולבסוף - כדי לשחרר אותם ולפנות מקום לרגשות מועילים יותר - רגשות אדפטיביים.

מה עומד מאחורי טיפול EFT?

טיפול EFT משלב גישה חדשנית המבוססת על עקרונות בסיס של הרפואה הסינית, כמו מיקום המרידיאנים בגוף ונתיבי זרימת האנרגייה.

הטיפול מתבצע כאשר המטופל - בהדרכת המטפל - מבצע תיפוף עדין באמצעות קצות האצבעות, לאורך המרידיאנים בגוף, תוך אמירת משפטים המחברים אותו לנושא הטיפול המרכזי, כדי להביא להקלה ורגיעה. העוצמה והמהירות של התיפוף משתנים בהתאם לאופי המטופל והנושא הנמצא במרכז הטיפול ואכן - ניתן לחוש בסוף התהליך כי זרימת האנרגיה לאורך המרידיאנים השתפרה וכי בהדרגה משתפר גם מצבו הכללי של המטופל.

הטכניקה המתקדמת מסייעת בתהליכי שחרור חסמים פיזיים ורגשיים באופן מיידי ומוכח. היא נחשבת יעילה והיא מצליחה לסייע בכ 90% אחוז מהמקרים, בזמן קצר במיוחד.

היא מוכרת על ידי הממסד הרפואי ולכן גם נפוצה במגוון קליניקות בעולם המערבי.

טיפול EFT - למי זה מתאים?

טיפול EFT נחשב אפקטיבי ומתאים למבוגרים וילדים, אשר סובלים ממגוון רחב של בעיות שונות, כמו כאבים בלתי מוסברים ומוסברים, פוסט טראומה, חוסר שינה, פחדים, חרדות, בעיות רגשיות ומכאובים אחרים, שאין להם מענה במסגרת הרפואה הקונבנציונלית.

לסיכום, טיפול EFT בקליניקה של רינת ונטורה מתבצע במידת הצורך בשילוב עם טכניקות טיפול מתקדמות נוספות - להשגת תוצאה אופטימלית עבור המטופל.

מוכנים להתחיל לשפר את איכות החיים שלכם על ידי צמיחה רגשית ושחרור חסמים? צרו קשר!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!