טיפול בחרדה חברתית

תוכן עניינים

מה זה חרדה חברתית

חרדה חברתית היא פחד מפני ביקורת על התנהגות בחברה. כל אדם נורמלי חש לעיתים חשש ואפילו חרדה מפני סיטואציות חברתיות מסוימות. יחד עם זאת, אנשים הסובלים מחרדה חברתית, חווים במצבים כאלה סבל משמעותי הרבה יותר, אשר עלול להיות משתק ואף יותר מכך. 

אנשים עם חרדה חברתית חשים חרדה קשה מפני מצב שבו הם עלולים להיראות טיפשים ואף להתגלות כסובלים מחרדה וחולשה. למרות המודעות לכך שהפחד אינו מציאותי, אנשים עם חרדה חברתית יוצרים לעיתים קרובות מעגל שמזין את עצמו, שמאוד קשה לצאת ממנו לבד.

החדשות הטובות הן, שיש מה לעשות - בקליניקה של רינת ונטורה תוכלו לקבל טיפולים קוגניטיביים, התנהגותיים ורגשיים, טיפולי חרדה חברתית, שיש להם הצלחה מוכחת עם הקלה משמעותית על מצבי חרדה חברתית - צרו קשר למידע נוסף!

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה חברתית - LICBT

טיפול ממוקד רגשות בחרדה חברתית - EFT

טיפול ממוקד רגשות מתייחס לחרדה חברתית כאל רגש לא אדפטיבי - רגש ישן, שנוצר בעקבות חוויות עבר ולעיתים בעקבות טראומה, אשר שירת את המטופל בעבר, אך כיום כבר אינו משרת את המטופל ביעילות, אלא פוגע בתפקוד שלו.

כפועל יוצא מתפיסה זו, טיפול ממוקד רגשות מתמקד בעיבוד של רגשות הנחיתות וחוסר הערך, שהובילו ליצירת החרדה החברתית. כך ניתן להביא לשיפור בתפיסה העצמית של המטופל, להרחיב את אפשרויות הבחירה העומדות לרשותו, כדי להקל עליו את היכולת להתמודד עם מצבים חברתיים שונים. 

תהליך זה מיושם על ידי גיוס רגשות אדפטיביים אחרים (רגשות מתאימים לזמן והסיטואציה הנוכחית) כמו עצב ואבל על החוויות מהעבר, שבעקבותיהם נוצרה חרדה חברתית, כעס על הפגיעה ואף חמלה עצמית. בעזרת תהליכים אלה ניתן לבנות מחדש את הזיכרון הרגשי כדי ליצור  תחושות חדשות של ביטחון, חוסן וערך עצמי.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדה חברתית - LICBT

טיפול התנהגותי קוגניטיבי נחשב יעיל במיוחד לטיפול במצבי חרדה חברתית, שכן הוא מעניק למטופל כלים שיכולים לשרת אותו לטווח ארוך ולסייע לו להתמודד עם התחושות גם זמן רב לאחר סיום הטיפול.

לרוב מדובר על טיפול קצר מועד, המאפשר למטופל לבנות מערכת אמונות חדשה, לנהל את המחשבות הטורדניות, לאמץ במקומן מחשבות מאוזנות ומציאותיות יותר ולהפחית את תחושת החרדה. לאחר מכן, המטופל מתאמן ביישום של מיומנות החשיבה החדשה בחיים האמיתיים כדי להפוך את הידע התיאורטי לניסיון מעשי ולהקל על התמודדות עם מצבים חברתיים אמיתיים. 

הטיפול מותאם אישית לכל מטופל, בהתאם לאופי, לצרכים וליכולת ולכן הוא מתבצע בהדרגה, תוך מתן כלים מעשיים להתמודדות עצמאית בשטח.

טיפול ממוקד רגשות בחרדה חברתית - EFT

רינת ונטורה מטפלת LI CBT בחרדה חברתית

טיפול חרדה חברתית בקליניקה של רינת ונטורה משלב שתי טכניקות טיפוליות תומכות ומשלימות, אשר מספקות למטופל כלים חשובים להתמודד עם הרגשות והגורמים למצב החרדה החברתית בצורה מכילה וחומלת. 

במקביל גם לאמץ כלים ומיומנויות חשיבה חדשות, המאפשרות לו להתנהל בעולם בצורה מחוזקת ונעימה ואף להנות ממצבים חברתיים שונים ולהתחיל לממש את עצמו. צרו קשר למידע נוסף!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!