טיפול בדחיינות

תוכן עניינים

מה זה דחיינות?

דחיינות היא תופעה מוכרת - לכל מי שאיחר אי פעם בחייו לשלם חשבון, להגיש עבודה, לסדר את הבית…. בקיצור - כולם.
אבל דחיינות כרונית, היא מצב שבו הדחיינות מתרחשת לעיתים כה תכופות, עד כי היא פוגעת בתפקוד התקין, גורמת לבזבוז הזמן הפנוי ומובילה למצוקה נפשית.
דחיינות חמורה יכולה לגרום לפיטורים מהעבודה, כישלון בלימודים ואף משברים במערכות יחסים אישיות. בקליניקה של רינת ונטורה תוכלו לקבל טיפול בדחיינות באמצעות שיטות טיפול מתקדמות, יעילות ומוכחות. בואו להפסיק לדחות ולהתחיל לחיות - צרו קשר לייעוץ ראשוני!

מה עומד מאחורי טיפול בדחיינות?

קיימים גורמים רבים מאחורי תופעת הדחיינות. חלק חשוב של טיפול בדחיינות הוא לגלות מהם:

  • פחד מפני כישלון - עמוק בתוכי אני מאמין שלא אצליח לבצע את המשימה כראוי ולכן אני דוחה את ההתמודדות עם תחושת הכישלון, "הצפויה".
  • פחד מפני ביקורת עצמית חריפה - לעיתים ביקורת עצמית חריפה מתפתחת בילדות, אך יוצרת ליווי תמידי, מעיק וכואב של מחשבות טורדניות, מכאיבות, שגורמות לתחושת חוסר אונים וחוסר יכולת.
  • פרפקציוניזם - פחד מפני ביצוע לא מושלם של המטלה. יכול להיות משתק בעוצמתו וליצור דחייה כדי להימנע מהתחושות הקשות.

סיבות נוספות לתופעת הדחיינות

  • יכולת ארגונית נמוכה, מקשה על תעדוף נכון של משימות ולכן גם דחייה של משימות חשובות.
  • חוסר מוטיבציה - ביצוע משימות מתוגמל ביולוגית על ידי שחרור חומרים מעוררי תחושות נעימות בתום ביצוע המשימה. אבל עד לביצוע המשימה, החוויה היא לרוב חוויה של דחיפות ולפעמים לחץ. ככל שהמשימה נדחית זמן רב יותר, כך מתגברת רמת הסטרס והמוטיבציה לסיום המשימה יורדת.
טיפול בדחיינות LICBT

כיצד מתבצע טיפול בדחיינות?

בקליניקה של רינת ונטורה, ניתן ליישם טיפול בדחיינות על ידי שילוב שתי שיטות טיפול עיקריות:

באמצעות טיפול EFT ניתן לגלות את הרקע, את המקור הרגשי לדחיינות (פחד מפני מחשבות ביקורתיות, פחד מפני כישלון, אמונות מגבילות מסוגים שונים ועוד), כדי להאיר את הגורם לדחיינות, להכיר בו ולטפל בשורש התופעה.

חשיפה של המקורות לדחיינות היא לפעמים כל מה שדרוש כדי לפתוח בדרך חדשה ולהתחיל לחיות את החיים שתמיד רציתם.

ניתן לשלב בתהליכי טיפול בדחיינות טיפול התנהגותי קוגניטיבי שמטרתו לתת כלים ושיטות להתמודד עם התופעה בחיי היומיום ולהתגבר עליה באמצעות עשייה.

טיפול משולב של שתי השיטות גם יחד, יכול להאיץ את תהליכי הריפוי, לתת מעטפת טיפולית מלאה, הכוללת התייחסות רכה, מכילה וחומלת כלפי הרגשות והגורמים לדחיינות, אך במקביל, להתמקד גם ברכישת הרגלים חדשים ובריאים יותר.

טיפול בדחיינות עם טיפול קוגניטיבי התנהגותי licbt

טיפול בדחיינות בקליניקה של רינת ונטורה מותאם לצרכי המטופל. לאחר היכרות ושיחה אישית, אפשר להבין טוב יותר מהי האסטרטגיה הטיפולית המתאימה ביותר למצב ולמטופל, כדי לבחור את השיטות המתאימות ביותר, היעילות ביותר, שמיטיבות עם המטופל ועוזרות לו לשפר את מצבו בדרך המתאימה לו. מוכנים להפסיק לדחות ולהתחיל לחיות?

אל תדחו טיפול בדחיינות עם רינת ונטורה? צרו קשר או השאירו פרטים ונדבר בהקדם!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!