טיפול בתקיעות

תוכן עניינים

מה זה תקיעות

זה יכול להימשך כמה רגעים, שנים ארוכות ואפילו חיים שלמים - תחושת תקיעות שהולכת אתכם ולא מרפה. חוסר יכולת להתקדם בתחום מסוים בחיים, בעבודה, במציאת זוגיות, בהתפתחות האישית.
חוסר יכולת לשחרר רגשות מעיקים כמו חרדה, או כעס, אשמה, בושה, פחד, עצבות ועוד.
הנטיה הטבעית היא להתייחס למצבים אלה בביקורת עצמית גבוהה, האשמה עצמית ותחושת חוסר מסוגלות, שרק מגבירות את תחושת התסכול, אך אפשר גם אחרת – אם מסתכלים על הדברים מנקודת מבט שונה - מגלים שהכל פתוח והכל אפשרי - גם לצאת ממעגל התקיעות.

טיפול li cbt בתקיעות

לקראת טיפול בתקיעות - האם התקיעות משרתת מטרה?

תחושת תקיעות מלווה בדרך כלל בתסכול עמוק ומיאש. התחושה שאתם מסתובבים במעגל קסמים שאינו נגמר , לא מצליחים לקבל החלטה או לחשב את הצעד שיביא את ההתקדמות המיוחלת ואת השינוי הרצוי, ובעקבות זה, מוצפים רגשות קשים.

אבל לפעמים שווה גם לשאול את עצמכם - האם התקיעות בעצם משרתת אותי?

למעשה אפשר להסתכל על התקיעות גם בתור הזדמנות, או הזמנה - לעצור הכל ולחשב מסלול מחדש  - מה אתם רוצים מהחיים ? מה קרה לכם בעבר ? מה אתם רוצים מהעתיד ?

תקיעות יכולה להיות כמו תחנת ביניים בדרכי החיים, המיועדת לאפשר לכם לעשות רגע סדר ולבחור נתיב מדויק לכם יותר .

טיפול בתקיעות מאפשר לכם להבין כיצד ניתן למנף את ההרגשה המתסכלת ולצמוח מתוכה למקומות חדשים, שיאפשרו לכם להתקדם בצורה נכונה יותר. לממש את הפוטנציאל שלכם בצורה מיטבית. 

טיפול התנהגותי קוגניטיבי בתקיעות

טיפול התנהגותי קוגניטיבי מתמקד בתהליכים התנהגותיים ומחשבות לא אדפטיביות שגורמות לתקיעות וקושי בחיי היום יום.

התוכנית הטיפולית נבנית על בסיס הרציונל מההמשגה שעולה והיא בהחלט משתנה מאדם לאדם.

התקיעות נובעת פעמים רבות מאמונות יסוד ,הנחות בסיס וציפיות מוטות, שהן מושרשות עמוק בתוכנו בגלל נסיבות חיים שונות ולכן יש צורך בסיוע טיפולי כדי לשנות אותו באופן יעיל.

דפוס זה מבוסס על אמונות יסוד, פרשנויות וצורות חשיבה שכבר אינן משרתות אותנו ולכן, בטיפול קוגניטיבי מתמקדים בהבנת הגורמים העומדים מאחורי התקיעות - מחשבות אוטומטיות , אמונות מגבילות, ובעיקר עיוותי חשיבה .

תהליך הריפוי כולל מציאת מחשבות מאזנות, שעוזרות לצאת מהמעגל, לשחרר את התקיעות, על ידי למידה של טכניקות ואסטרטגיות פעולה מתאימות ומענה למחשבות אוטומטיות.

כך ניתן לצאת למימוש עצמי ולמצוא את מקומנו בחיים.

טיפול בתקיעות בחיים

טיפול בתקיעות בשיטת EFT

שיטת EFT מיועדת לעזור לנו להתחבר לרגשות מודחקים, לפתוח את השדה האנרגטי מחסמים אשר גורמים לנו להמון תקיעות בחיים. אחרי שנבין ונזהה מהו הטריגר של התקיעות והקונפליקט הפנימי נוכל לגשת ולשחרר בהדרגתיות את המחשבות הטורדניות, את הפחדים, החרדות, זיכרונות עקביים וטראומטיים ובכך ננקה את השדה האנרגטי השלילי ונוכל להכניס מחשבות של מסוגלות, הצלחה, ומקום לאנרגיה חדשה טובה ובכך נוכל להאיץ את ההתפתחות האישית שלנו, לשחרר כעסים, אשמה, צער וכאב וכל דבר אשר גורם לנו לא לחיות חיים שלמים מלאים בסיפוק ושמחת חיים אמיתית.

טיפול בתקיעות עם רינת ונטורה

טיפול בתקיעות הוא אפשרות ריאלית ויעילה שאתם רק צריכים לבחור. ההבנה שאפשר לחיות חיים שלמים בתסכול ואפשר בהחלט לבחור נתיב אחר שיעזור לנו לצאת ממעגל התקיעות המיותר ולמצוא את הפוטנציאל החבוי בתוכנו . הכל מתחיל מהחלטה ...

לקבלת ייעוץ לקראת טיפול בתקיעות עם רינת ונטורה - צרו קשר, או השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם!

טיפולים נוספים

מתעניינים בטיפול אצל רינת?

מגוון טיפולים בשיטת LI CBT ובשיטת EFT.
טיפול זוגי, טיפול בחרדה/דיכאון/חוסר ביטחון עצמי/פוביות/דחיינות ועוד

אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי בעמק חפר

השאירו פרטים ואצור קשר בהקדם!